• 12-636-18-51
  • wydawnictwo@plantpress.pl
ogrodinfo.pl
sad24.pl
warzywa.pl

Hasło Ogrodnicze 01/1999

W lutym ubiegłego roku na posiedzeniu komisji do spraw ogrodnictwa Nadwiślańskiej Izby Rolniczej w Tarnobrzegu zrodził się pomysł utworzenia Sandomierskiego Związku Ogrodniczego, którego celem byłaby obrona interesów zawodowych ogrodników. Pierwsze Walne Zgromadzenie tego związku odbyło się 22 listopada 1998 roku.
Więcej »
W Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Żelaznej, 16 października pod patronatem rektora warszawskiej SGGW oraz wojewody skierniewickiego zorganizowano II Ogólnopolski Dzień Marchwi.
Więcej »
Polska należy do największych producentów owoców w Europie Środkowo-Wschodniej. Rocznie produkujemy ich około 2,6 mln ton, z czego w przeliczeniu na świeże owoce eksportujemy około 40-50% - głównymi odbiorcami są kraje Unii Europejskiej. Dużo tych towarów wysyłamy także do naszych wschodnich sąsiadów.
Więcej »
Od ubiegłego roku po zakończeniu zbiorów jabłek odbywa się w Warce Święto Owocobrania. Tym razem sadownicy z rejonu grójecko-wareckiego spotkali się na nim 7-8 listopada. Przez dwa dni mówiono głównie o doborze odmian jabłoni, perspektywie rozwoju produkcji śliwek i czereśni, nawożeniu sadów oraz przechowywaniu jabłek.
Więcej »
''Teoretyczne i praktyczne aspekty stosowania tradycyjnych i niekonwencjonalnych podłoży ogrodniczych'' były tematem konferencji naukowej zorganizowanej 4 i 5 listopada w Dąbrowicy koło Lublina. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytutów naukowych oraz uczelni rolniczych, między innymi z Krakowa, Lublina, Poznania, Skierniewic i Warszawy.
Więcej »
...mówiono podczas konferencji pt. ''Najnowsze metody przedłużania trwałości ciętych kwiatów'' zorganizowanej 24 października 1998 r. w Warszawie przez Katedrę Roślin Ozdobnych SGGW.
Więcej »
3 grudnia ubiegłego roku, w podkrakowskiej Igołomii, firma Seminis Vegetable Seeds zapoznała producentów z tego regionu ze swoją ofertą na najbliższy sezon. Uwagę skupiono głównie na papryce, porach i brokułach.
Więcej »
Podczas poznańskiej konferencji ''Nowości w uprawie chryzantem'' (13-14 listopada 1998 r.) jej gospodarz, prof. Tadeusz Baranowski, podał ranking najczęściej uprawianych w Polsce odmian.
Więcej »
W spotkaniu zorganizowanym przez firmę Novartis Seeds w siedzibie WODR we Wrocławiu, 13 listopada 1998 r. udział wzięło około 70 producentów z regionu wrocławskiego i kaliskiego - prężnych ośrodków produkcji ''rabatówki''.
Więcej »